#Iamenough: 8 історій до 8 березня

З метою розвінчування стереотипів та підтримки руху #Iamenough, ми реалізували проект «8 історій до 8 березня», у рамках якого упродовж наступних двох тижнів після 8 березня розповідатимемо історії 8 інтернок Програми стажувань молоді у Апараті Верховної Ради України 2020, які, незважаючи на свій досить юний вік, уже досягли значних висот у різноманітних сферах життя та зробили внесок у розвиток України.

Рівний доступ до влади та прийняття рішень усіх груп населення держави – один із ключових індикаторів її демократичності та справедливості у контексті розподілу ресурсів, прав та можливостей. Відповідно до даних Глобального звіту про гендерний розрив 2020, у загальному рейтингу із 1️⃣5️⃣3️⃣ країн світу Україна посіла 5️⃣9️⃣ місце. З одного боку, це позитивний результат, адже у 2018 Україна була на 6️⃣5️⃣ місці із 1️⃣4️⃣9️⃣. З іншого боку, у контексті політичної участі жінок та доступу до влади вона значно поступається іншим демократіям – 8️⃣3️⃣ місце у звіті 2020 та 1️⃣0️⃣5️⃣ у звіті 2018.
📊 Станом на березень 2020, жінки становлять лише 2️⃣0️⃣% від кількісного складу Верховної Ради України, решта 8️⃣0️⃣% – це чоловіки. І це найвищий показник представництва жінок за усю історію існування українського парламенту. Після оновлення складу Кабінету Міністрів України 4 березня, лише одна жінка була призначена очільницею міністерства (Міністерство соціальної політики України) і одна залишилась виконуючою обов’язків міністра (Міністерство освіти та науки України). Відповідно, наразі жінки стоять на чолі 2️⃣ з 1️⃣8️⃣ міністерств, а враховуючи те, що Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Прем’єр-міністром є чоловіки, лише 10% складу уряду – це жінки. У керівному складі Конституційного Суду України (голова та заступник голови) немає жодної жінки, а із 1️⃣5️⃣ призначених суддів жінок – 2️⃣, тобто 1️⃣3️⃣%.
❌ Представники та представниці ГО «Жіноча Ліга» та ГО «Ліга Інтернів» переконані, що у ХХІ ст. не має бути місця для дискримінації за ознакою статі або віку, а оцінювати людину варто тільки відповідно до рівня її знань та навичок. Інтернки Програми стажувань молоді у Апараті Верховної Ради України щороку доводять своїми прикладами, що жінки в Україні – достатньо професійні та фахові для того, щоб обіймати високі посади та мати доступ до прийняття рішень на державному рівні.
✅ З метою розвінчування стереотипів та підтримки руху #Iamenough, ми реалізували проект «8️⃣ історій до 8️⃣ березня», у рамках якого упродовж наступних двох тижнів після 8️⃣ березня розповідатимемо історії 8️⃣ інтернок Програми стажувань молоді у Апараті Верховної Ради України 2020, які, незважаючи на свій досить юний вік, уже досягли значних висот у різноманітних сферах життя та зробили внесок у розвиток України.
👉 Натискайте «піду», щоб не проґавити жодної історії, адже будемо говорити про політику та службу на фронті, про державне управління у сфері твердих побутових відходів та розвиток сільського туризму, про фінанси, євроінтеграцію та ще багато чого цікавого!
🧐 Слідкуйте за новими історіями на сторінці ГО «Ліга Інтернів»: http://interns.org.ua/uk
😏 А також на Facebook сторінках:
ГО «Жіноча Ліга» https://www.facebook.com/womensleague.org.ua/
ГО «Ліга Інтернів» https://www.facebook.com/internsleague/
❤️ Сучасному світу потрібні прогресивні люди із новими підходами та уявленнями, тож давайте будувати майбутнє, а не жити минулим.

Новини

 • Жінки в європейській політиці на національному рівні: хто вони?

  Друга стаття із серії публікацій щодо жінок на керівних посадах в ЄС та країнах-членах ЄС присвячена жінкам-лідеркам країн-членів ЄС на різних рівнях національного управління: у парламентах, уряді, регіональних/місцевих зборах та асамблеях. Матеріал підготувала Анастасія Нардєд, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга».

 • Традиції, що вбивають: жінки Катару

  Доволі часто легітимізація країною обмеження прав жінок асоціюється з низьким рівнем економічного розвитку держави. У значній частині випадків це очікування має раціональний зміст, оскільки сучасний глобальний ринок доволі чутливий до суспільних тенденцій і сталих цінностей. Та у третій статті з серії «Традиції, що вбивають» ми розповімо про виняток – одну з найбагатших країн світу – Катар, що попри власний економічий розвиток системно обмежує цивільну свободу жінок.

 • Жінки в європейській політиці на рівні ЄС: хто вони?

  З обранням Джорджи Мелоні новою прем’єр-міністеркою Італії зросла увага до теми гендерної рівності в політичній сфері Європейського Союзу (ЄС) та країн-членів ЄС. У зв'язку із цим, Анастасія Нардєд, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга», підготувала серію публікацій щодо жінок на керівних посадах в ЄС та у країнах-членах ЄС. Перша стаття із циклу присвячена аналізу рівня представлення жінок у ЄС як унікальному економіко-політичному союзі, що складається з 27 незалежних держав, на загальноєвропейському рівні.

 • «Чоловічий клуб», або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії: історія Лани Зеркаль

  У серії статей «"Чоловічий клуб", або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії» Юлія Вайда, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга», розповідає історії становлення успішних жінок, які працюють в сфері міжнародних відносин, що нахнули її продовжити свій шлях в дипломатії. Юлія переконана, що приклади цих жінок можуть стати поштовхом до дій для інших дівчат та жінок та допоможуть зрозуміти, що не варто опускати руки, незважаючи ні на що – потрібно завжди впевнено іти вперед. Перша стаття із рубрики присвячена історії Лани Зеркаль.

 • Традиції, що вбивають: жінки Афганістану

  У продовження рубрики про життя жінок на Близькому Сході від Вікторії Кулиняк, авторки матеріалів для ГО “Жіноча Ліга”, у цій статті ми поговоримо про жінок Афганістану та нагальну проблематику їхніх прав у 20 столітті й сучасності.

 • Women at War: виборюючи право на життя

  19 жовтня 2022 на честь Дня захисника та захисниці України, який відзначається в країні щороку 14 жовтня, ГО «Жіноча Ліга» провела захід «Women at War: виборюючи право на життя». Захід складався із трьох частин: лекції на тему «Роль жінок в армії та військових діях в Україні та за кордоном: історична та порівняльна перспективи», дискусії з військовослужбовицями щодо їхнього досвіду служби в армії та переживання війни й сесії запитань та відповідей щодо військового обов'язку та обліку жінок в Україні.

 • Традиції, що вбивають: жінки Ірану

  У вересні 2022 проблематика прав та гідності людини в контексті жінок набула гострої актуальності. Передумовою для такої масштабної реакції суспільства була смерть Махси Аміні, 22-річної студентки з Курдистану, яка загинула внаслідок жорстокого поводження поліції моралі. Підтримати тих, хто виборює свободу власним життям, не боячись протистояти авторитарній системі зла, – нагальність. Інформація – надійний та впливовий інструмент для змін у ХХІ столітті. Тож від сьогодні завдяки Вікторії Кулиняк, авторці матеріалів для ГО "Жіноча Ліга", ми більше розповідатимемо про життя жінок на Близькому Сході.

 • STEM: руйнуй стереотипи, а не життя

  Чи правда, що існує гуманітарний та математичний склад розуму? Чи відповідає дійсності той факт, що усі дівчата - гуманітарії, а хлопці - математики та інженери? Відповідь на ці запитання однозначна - ні. Та правдою є те, що жінок в науці (як світовій, так і українській), значно менше, аніж чоловіків. Відповідно до статистики ООН, лише 33% осіб, які займаються науковою діяльністю, є жінками.

 • Girls Leadership Academy 1.0: не будь в тренді – будь на крок попереду

  Прийшов час прокачати себе – ти готова? Girls Leadership Academy 1.0 – це не просто серія зустрічей про те, як досягнути «успєшного успєха». Girls Leadership Academy 1.0 – це про тебе, про мене, про нас і наш усвідомлений (а інколи не дуже) шлях до себе. У нас немає правильних відповідей. Знаєш чому? Тому що правильних відповідей не існує. Ти твориш своє життя, ти твориш себе. Тож не будь в тренді – будь на крок попереду і долучайся до Girls Leadership Academy 1.0.

 • Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності: інфографіка

  Ознайомитись з інфографікою щодо дослідження "Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності" ви можете за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1-JI5OaZANGGlIDtUdV1oO5Rt3_NbuYs9/view?usp=sharing

 • Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності

  Метою дослідження «Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності» є підготовка обґрунтованих рекомендацій щодо розвитку соціального підприємництва в Україні на основі найбільш актуальних даних щодо впливу кризи, спричиненої пандемією COVID-19, на діяльність соціальних підприємств та його взаємозв’язку із питаннями гендерної рівності. Авторка проєкту - Лілія Антонюк, юристка, гендерна експертка, виконавча директорка ГО «Жіноча Ліга», стипендіатка програми Eastern Partnership Civil Society Fellowship 2020, EU4Youth Alumna, випускниця програм Erasmus+. Реалізація проєкту стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу у межах стипендіальної програми Eastern Partnership Civil Society Fellowship.

 • Як створити свій бізнес?

  Трішки більше про наш перший соціальний мега-проект.

 • Наші лекції-практикуми

  В рамках проекту “Успіх кожної жінки: Розпочни свою справу вже сьогодні!” протягом квітня – червня ми проведемо безкоштовні інформаційно-мотиваційні лекції з відомими підприємцями...

 • Про що наш проект

  Чоловіки і жінки в нашій країні мають рівні права, це правда. Проте як ці права працюють в житті - це насправді величезна проблема.