Академія лідерства для дівчат 3.0: Лідерство - це про любов до людей та вміння керувати собою

З 2020 ГО “Жіноча Ліга”, в рамках програми EU4Youth Alumni Network, за підтримки Європейського Союзу, реалізовує проєкт “Академія лідерства для дівчат”. Його метою є допомога дівчатам 14-16 років з різних куточків України пізнати багатогранність лідерства та розвинути свої лідерські навички. Проєкт складається з двох частин (online-навчання та навчального візиту до Києва) та триває 6 місяців. Незважаючи на виклики, пов’язані із пандемією COVID-19 у 2021 та початком повномасштабного російського вторгнення у 2022, Академія лідерства для дівчат успішно діяла упродовж цих років, сприяючи розвитку компетенцій молоді. У 2023 проєкт впроваджується за сприяння Міністерства молоді та спорту України.

Цього року майже 300 команд (1 команда = 2 дівчини) висловило бажання взяти участь в Академії лідерства для дівчат. З них було відібрано 25 команд, які вже 5 лютого 2023 розпочали свій шлях пізнання лідерства та розвитку своїх компетенцій та навичок. Участь в офіційному відкритті проєкту взяли:

- Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України

- Інна Совсун, народна депутатка, співголова міжфракційного депутатського об'єднання “Рівні Можливості”

- Катерина Галушка, командирка загону парамедиків у добровольчому медичному батальйоні “Госпітальєри”

- Лілія Антонюк, виконавча директорка ГО “Жіноча Ліга”, засновниця та лідерка проєкту “Академія лідерства для дівчат”

Марина Потапенко поділилася з учасницями проєкту загальними трендами сучасної молодіжної політики та розповіла про проєкти та програми Міністерства молоді та спорту України з підтримки та розвитку молоді. Зокрема, вона підкреслила, що для існування ефективної молодіжної політики потрібно розвивати інституції та команди, посилювати їх спроможність, формувати сучасну нормативну базу та адвокатувати залучення молоді до прийняття рішень щодо питань, які її турбують, на усіх рівнях: чи то на місцевому, чи на національному. Важливо в цьому процесі не боятися працювати спільно та не лякатися помилок. На противагу твердженню про те, що в часи війни “молодь не на часі”, пані Марина зазначила: “Молодь завжди на часі! Куди і як ми будемо рухатися залежить від нас самих. Ми відповідальні за свої життя та рішення.”

Щодо розвитку лідерських навичок, заступниця Міністра молоді та спорту України акцентувала на важливості розвитку почуття відповідальності перед собою та людьми, котрі тебе оточують і з якими ти працюєш. Для цього потрібно вчитися працювати з іншими, довіряти один одному, будувати команду й цінувати та надихати своє оточення. Цього не можливо досягнути за один день – ці навички приходять з досвідом, коли особистість формується і ви обираєте свій шлях розвитку. При цьому варто не забувати, що люди розвиваються протягом усього життя, тож, щоб стати справжніми лідерами та лідерками потрібно постійно підвищувати власні компетенції, накопичувати практичні знання та досвід.

Декілька порад, які Марина Попатенко дала учасницям проєкту та усім, хто прагне розвинути свої лідерські навички:

- Любіть людей, поважайте їх, турбуйтеся про них, не забуваючи про себе

- Бережіть себе та інвестуйте максимум зусиль та часу у своє фізичне і ментальне здоров’я

- Будьте відповідальними, першочергово перед собою, а потім – перед суспільством та країною

- Навчіться чути інших, вчіться діалогу та розвивайте вміння аргументувати свою думку і досягати консенсусу

Інна Совсун, як представниця Верховної Ради України (ВРУ), у рамках відкриття Академії лідерства для дівчат розповіла про роль парламенту в просуванні та захисті прав та можливостей дівчат та жінок й гендерної рівності. Зокрема, вона зазначила, що ВРУ виконує дві основні функції у цьому аспекті:

- законодавчу: прийняття релевантних законопроєктів, лобіювання відповідних інтересів та рішень

- представницьку: забезпечення представництва жінок на рівні прийняття найвищих державних рішень (на жаль, наразі у ВРУ жінок лише 21% від загальної кількості місць)

Окрім цього, пані Інна поділилася власним досвідом та підкреслила, що досягнення успіху в житті не на всі 100% залежить від того, як добре людина навчається в школі або університеті. На це впливають й інші фактори, серед яких, з одного боку, наявні в неї м'які навички, такі як адаптивність та вміння бути гнучкою, а з іншого – присутні в суспільстві стереотипи. 

Пані Інна відзначила, що часто талановиті й розумні жінки та дівчата не досягають бажаного через гендер стереотипи та гендерну нерівність, що надзвичайно сильно укорінилися в суспільному сприйнятті. Жінкам, які прагнуть подолати так звану “скляну стелю”, потрібно бути на “одну-дві голови вищими”, аніж чоловікам. На жаль, це стосується усіх сфер життя, а особливо – політики та дипломатії. Тому потрібно пам'ятати, що ми самі відповідальні за своє життя, за свої рішення і за те, ким і де ми будемо завтра: необхідно бути сильними та готовими долати гендерні стереотипи, навіть, якщо у нас відсутні рольові моделі. 

На думку політикині, засадничою в цьому питанні є підтримка жінок та дівчат одна одної, жіноча солідарність, адже саме це допомагає зрозуміти, що ви не одні й у вас завжди є на кого розраховувати: “Тільки разом жінки можуть стати сильнішими.” Окрім цього потрібно пам’ятати, що варто боротися не стільки за кількість “наданих місць для жінок”, як за розширення та посилення їхніх прав та можливостей.

Катерина Галушка, і собі звернула увагу на відмінність в поняттях менеджер/менеджерка та лідер/лідерка: перші лише делегують завдання та контролюють їхнє виконання, другі ж ведуть за собою та надихають. Принцип, яким за  будь-яких обставин мають керуватись усі лідери й лідерки: “Роби, як я!”. Окрім цього, у лідерстві важлива проактивність: “Там, де звичайна людина робить один-два кроки, лідер або лідерка має зробити три-чотири кроки”.

У контексті особистих якостей, на думку пані Катерини, лідери та лідерки мають бути чесними з собою, вміти визнавати свої помилки, працювати системно, вчитись і розвиватись разом зі своєю командою. Важливо розуміти, що ми не ідеальні й нам завжди є куди рости, проте не варто цього боятись. Якщо вам бракує певного досвіду – навчіться звертатися за допомогою, заручіться підтримкою людей, які вже пройшли певний шлях. 

Вона також зазначила, що справжні лідери та лідерки повинні вміти контролювати свої емоції та завжди зберігати оптимізм, особливо в такі складні часи, як зараз, адже загальний стан команди прямопропорційно залежить від того посилу, який він або вона дають. 

Наостанок Катерина Галушка сказала, що для досягнення успіху в житті важливо робити те, що подобається. Тоді не буде потреби пригнічувати свої емоції або толерувати неприємних людей у своєму оточенні. 

Лілія Антонюк переконана, що лідерство – це, першочергово вміння керувати собою та своїм життям. Щоб набути ці навички варто вміти ставити чіткі та досяжні цілі. Тож у рамках заходу вона провела короткий майстер-клас щодо постановки цілей та тайм-менеджменту.

Ціль – це те, куди ми рухаємось, це той бажаний стан, якого ми прагнемо досягнути. У випадку, якщо людина не має цілей, вона ризикує стати інструментом у досягненні цілей інших людей (і не завжди йдеться про щось позитивне): “Якщо у нас немає цілей, то нас будуть “штовхати” туди, куди потрібно комусь іншому, а не нам”. У випадку ж неправильно поставлених цілей ми ризикуємо натрапити на розчарування, що, своєю чергою, веде до втрати мотивації та відсутності дій. Відповідно, важливо завжди виділяти для себе хоча б по одній цілі в трьох таких сферах: розвиток та кар’єра, особисте життя та комунікації, піклування про себе (фізичне та ментальне здоров’я).

Однією із найбільш ефективних технік цілепокладання є техніка “SMART”, згідно з якою, кожна ціль, яку ми ставимо перед собою, має бути:

- S – Specific - конкретною

- M – Measurable - вимірюваною

- A – Achievable - досяжною

- R – Relevant - актуальною

- Т – Time-bound - визначеною в часі

Особливу увагу варто звернути на останній пункт — визначеність у часі. Час – це чи не єдиний невідновлюваний ресурс, який ми маємо, тож важливо навчитися керувати ним. Під час формування свого розкладу, пані Лілія рекомендує враховувати принципи:

- Життя – не нескінченне, тож варто робити те, що вас по-справжньому драйвить!

- Неможливо бути профі в усіх сферах – оберіть те, що вам найбільше подобається, та те, де ви відчуваєте себе найбільш комфортно та ефективно

- Під час планування ставте собі запитання: “Яким чином це завдання допоможе мені досягти поставлених цілей?”

- Майте ціннісні орієнтири та дотримуйтеся їх

- Завжди майте час для себе

У рамках наступних зустрічей Академії лідерства для дівчат учасниці проєкту матимуть можливість дослідити різноманітні сфери життя (право, політику, економіку, тощо), у рамках яких вони зможуть проявити себе як лідерки та зрозуміти, які саме компетенції їм варто розвинути, щоб досягнути у обраних ними сферах успіху у майбутньому.

 

Матеріал підготувала Наталія Баліцька, проєктна менеджерка ГО "Жіноча Ліга"

Новини

  • Опитування "Становище жінок в українському ІТ"

    Дослідження "Становище жінок в українському ІТ" спрямоване на розуміння потреб та викликів, з якими стикаються жінки в сфері інформаційних технологій в Україні, що сприятиме забезпеченню рівних можливостей для жінок і чоловіків у технологічному секторі.

  • Марко Вовчок – “мовчуще божество”. Як геніальна бунтарка змогла стати Шевченковою натхненницею?

    Марія Вілінська, Марія Маркович, Марко Вовчок, – і все це вона, – жінка ХІХ століття. Жінка, яка заснувала українську дитячу літературу. Жінка, яка попри своє російське походження, писала твори, які мали антикріпацьке спрямування та описували історичне минуле України. Жінка, яка збагатила українську літературу низкою нових жанрів, зокрема соціально-феміністичною повістю “Інститутка”, та дала новий подих українській літературі кінця 50-х – початку 60-х років. Детальніше про неї читайте в статті Анастасії Куцої, авторки матеріалів для ГО "Жіноча Ліга".

  • Найбільш феміністична країна або Як Швеція стала першою у сфері гендерної рівності серед держав-членів Європейського Союзу

    Що першим спадає вам на думку, коли ви згадуєте про Швецію? Можливо, прадавні легенди про вікінгів та руни? Або сучасні успішні бренди H&M, Volvo та Ikea? Або високі соціальні стандарти? Або ж концепція lagom, яка є визначальною для шведського суспільства? У будь-якому випадку, однією з асоціацій, які виникають при думках про Швецію, у більшості людей цілком справедливо є першість у сфері гендерної рівності. Як їй це вдалось? Читайте у новій статті від Дарії Андрюніної, авторки матеріалів для ГО "Жіноча Ліга".

  • Рекомендації щодо підвищення рівня культури волонтерства серед молоді

    У період з 10 серпня по 31 жовтня 2023 громадська організація (ГО) «Жіноча Ліга» реалізувала проєкт «Форум відповідального лідерства та волонтерства для дівчат». Проєкт було втілено в життя завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України у співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна. Офіційними партнерами впровадження проєкту стали ініціатива «Посли європейської молоді» в Україні (регіональна комунікаційна програма Європейського Союзу для Східного партнерства «EU NEIGHBOURS EAST»), Національний університет «Львівська політехніка» та Первинна профспілкова організація студентів та аспірантів Національного університету «Львівська політехніка».

  • На часі: вибір, який ти робиш щодня

    Пропонуємо вам ознайомитись із новим блогом із серії блогів на тему "На часі", авторкою якої є Дар’я Пашкевич. Цього разу ми поговоримо про економічне насильство та жахаючу статистику у цьому контексті як в Україні, так і у світі.

  • Станьте частиною спільноти експерток ГО "Жіноча Ліга"

    Володієте експертними знаннями в певній сфері і прагнете зробити цей світ більш дружнім до жінок та дівчат? Прагнете ділитись своїм досвідом задля створення середовища, у якому кожна жінка та дівчина зможуть реалізувати свій потенціал на повну? Досить мріяти - час діяти! Долучайтесь до спільноти експерток ГО “Жіноча Ліга” вже сьогодні та перетворіть свої мрії у реальність.

  • Україна на шляху подолання гендерного розриву в оплаті праці

    Згідно зі статистичними даними, середня заробітна плата жінок нижча за середню заробітну плату чоловіків у всіх країнах світу, і Україна, на жаль, не є винятком. Гендерний розрив в оплаті праці визначається як різниця між середнім заробітком чоловіків і жінок і вимірюється як для окремих галузей, так і для всієї економіки. В Україні, згідно з даними Державної служби статистики України, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Про те, як наша країна бореться із цим явищем, читайте у новому матеріалі Дарії Андрюніної, авторки матеріалів для ГО “Жіноча Ліга”.

  • Стань частиною спільноти волонтерок ГО "Жіноча Ліга"

    Мрієш зробити цей світ більш дружнім до жінок та дівчат? Прагнеш створити таке середовище, у якому кожна жінка та дівчина зможуть реалізувати свій потенціал на повну? Досить мріяти - час діяти! Долучайся до спільноти волонтерок ГО “Жіноча Ліга” вже сьогодні та перетворюй свої мрії у реальність.

  • Академія лідерства для дівчат 3.0: Планувати, діяти, святкувати, мріяти

    10 червня 2023 в рамках проєкту “Академія лідерства для дівчат 3.0” відбулась заключна зустріч на тему: “Проєктний менеджмент: від основ до командотворення”. Запрошеною спікеркою стала Олександра Гондюл, координаторка проєктів Ukrainian Women Entrepreneurs Hub (CSR Ukraine), дослідниця гейміфікації, інновацій та сталого розвитку, тренерка із суспільних комунікацій.

  • Відкритий лист до представників та представниць владних структур Європейського Союзу

    Відкритий лист до представників та представниць владних структур Європейського Союзу, підготовлений за результатами адвокаційного візиту експертної групи до Брюсселю, що відбувся в березні 2023 за сприяння Фонд Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна, учасницею якого була Лілія Антонюк, виконавча директорка ГО "Жіноча Ліга".

  • Зґвалтування: покарати не можна пробачити

    У лютому 2023 року соціальні мережі вибухнули від мерзенної події: група 20-річних молодиків неодноразово влаштовувала «вечірки», куди запрошували дівчат, яким, ймовірно, підсипали снодійне з наркотичним ефектом в алкоголь, після чого на камеру знущалися з напівпритомних жертв: роздягали, знімали на відео їхні статеві органи, ґвалтували тіла пальцями. Ситуація набула масштабного розголосу, але знайшлися і ті, хто виправдовували молодиків-злочинців. У цьому блозі Маргарита Ярошенко, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга», проводить аналіз проблем, які існують в українському суспільстві навколо концепції «зґвалтування».

  • Участь жінок у цифровій економіці ЄС – подолання гендерного розриву

    З нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок, який світ щорічно вшановує 8 березня, Марта Марциняк, авторка матеріалів для ГО "Жіноча Ліга", дослідила питання участі жінок у цифровій економіці та заходи, проведені Європейським Союзом (ЄС) для полегшення процесу цифрової трансформації для жінок, аналізуючи нове законодавство ЄС щодо цього питання.

  • На часі: Біль як заручник у наших серцях

    Дорогі пані та панове, сьогодні ми продовжуємо наш показ із серії статей на тему «На часі». Давайте поговоримо про те, що не можливо помітити відразу, що не залишає видимих шрамів на тілі, проте рубцями зростає всередині нас. Комусь ця тема може видатись незначною, поверхневою та не вартою уваги. Але ця тема важлива, адже вона – про біль, безумовний біль. Вона про біль, який залишає синці та глибокі рани на тілі нашого ментального здоров’я, у нашій душі. Цей біль не виявити одразу.

  • Академія лідерства для дівчат 3.0: Лідерство - це про любов до людей та вміння керувати собою

    З 2020 ГО “Жіноча Ліга”, в рамках програми EU4Youth Alumni Network, за підтримки Європейського Союзу, реалізовує проєкт “Академія лідерства для дівчат”. Його метою є допомога дівчатам 14-16 років з різних куточків України пізнати багатогранність лідерства та розвинути свої лідерські навички. Проєкт складається з двох частин (online-навчання та навчального візиту до Києва) та триває 6 місяців. Незважаючи на виклики, пов’язані із пандемією COVID-19 у 2021 та початком повномасштабного російського вторгнення у 2022, Академія лідерства для дівчат успішно діяла упродовж цих років, сприяючи розвитку компетенцій молоді. У 2023 проєкт впроваджується за сприяння Міністерства молоді та спорту України.

  • «Чоловічий клуб», або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії: історія Еміне Джепарової

    Новий рік – нові статті із серії статей про жінок у міжнародній та українській дипломатії. На жаль, наразі українська дипломатія ще не може похвалитись великою кількістю жінок у своїх лавах, проте ті, яким вдалось потрапити туди незважаючи на усі перепони, демонструють високий рівень професіоналізму та виступають справжніми рольовими моделями. Однією із них є Еміне Джепарова – Перша заступниця міністра закордонних справ України.

  • Матері-засновниці Європейського Союзу: хто вони?

    Створення Європейського Союзу (ЄС) є однією із монументальних подій в сучасній історії. Багато політиків і політикинь, тогочасних лідерів і лідерок відіграли важливу роль у процесі його формуванні і розвитку. Однак, незважаючи на наявність серед них жінок, роль останніх у створенні ЄС часто замовчується та залишається непоміченою. Тож для того, щоб виправити цю історичну несправедливість, у цій статті Анастасія Нардєд, авторка матеріалів для ГО “Жіноча Ліга”, познайомить нас із тими, кого умовно можна вважати “матерями-засновницями ЄС”.

  • Жінки в бізнесі: шлях до успіху в досягненні гендерної рівності

    У серії статей “Жінки в бізнесі”, авторкою яких є Марта Марциняк, ми розглянемо одну із найбільш складних сфер у контексті становлення гендерної рівності – сферу економічної активності – через призму представлення жінок у радах директорів та директорок компаній, правове регулювання цього питання на рівні ЄС, а також поділимось історіями успіху жінок - голів правління світових корпорацій.

  • На часі: не помічати, замовчувати, уникати

    Щороку від насильства в Україні страждає понад 150 тисяч жінок. Національна соціологічна служба повідомила, що лише за І півріччя 2021 від жінок надійшло 86 955 звернень з приводу домашнього насильства (для порівняння: 14 564 звернення надійшло від чоловіків та 1 778 – від дітей), а за вісім місяців 2021 зареєстровано понад 203 тисячі повідомлень про домашнє насильство, 90% з яких становили повідомлення від жінок. Згідно із даними Фонду народонаселення ООН в Україні, 1,1 мільйона українок щорічно стикається з фізичним або сексуальним насильством. Статистика свідчить, що кожна п'ята жінка в Україні зазнавала насильства. У серії авторських статей «На часі» від Дар’ї Пашкевич ми детальніше поговоримо про насильство, його ознаки та причини, способи виходу із ситуацій насильства та порятунку свого «я».

  • Дівчата, чиї винаходи змінили світ: до чого тут Бенджамін Франклін?

    Щороку 17 січня у світі відзначають День дитячих винаходів (або День дітей-винахідників та винахідниць)? У новій статті від Наталії Баліцької, авторки матеріалів для ГО "Жіноча Ліга", ви можете дізнатись більше про неймовірні технологічні рішення, авторками яких є талановиті дівчата, і отримати заряд мотивації для того, щоб продовжувати змінювати цей світ на краще :)

  • Жінки в сфері міжнародних відносин та дипломатії: перепони та тренди

    Щороку 22 грудня в Україні відзначають День працівників і працівниць дипломатичної служби. У 2022 цей день був особливо важливий, адже у контексті війни, яку росія розпочала проти України, роль українських дипломатів та дипломаток у виборюванні перемоги країни важко переоцінити. У зв’язку із цим, 20 грудня 2022 ГО “Жіноча Ліга” організувала відкриту інтерактивну лекцію “Чоловічий клуб, або Чи є місце для жінок у дипломатії”, до участі в якій запросили як людей з академічного середовища, так і з Міністерства закордонних справ України.

  • Відверта розмова про здорові стосунки та любов до себе

    Гендерно зумовлене насильство вважається одним з найпоширеніших порушень прав людини, що непропорційно впливає на жінок і дівчат. Окрім цього, воно є одним із найбільш небезпечних проявів насильства, адже часто залишається непоміченим, невирішеним та неконтрольованим. У листопаді 2022 ГО “Жіноча Ліга” долучилась до акції “16 днів проти гендерно зумовленого насильства”. У рамках акції ми реалізували проєкт “Відверта розмова про здорові стосунки та любов до себе”, що включав проведення ряду заходів для жінок та дівчат від 14 до 21 років. Деталі читайте у статті.

  • Жінки в європейській політиці на національному рівні: хто вони?

    Друга стаття із серії публікацій щодо жінок на керівних посадах в ЄС та країнах-членах ЄС присвячена жінкам-лідеркам країн-членів ЄС на різних рівнях національного управління: у парламентах, уряді, регіональних/місцевих зборах та асамблеях. Матеріал підготувала Анастасія Нардєд, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга».

  • «Чоловічий клуб», або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії: історія Мадлен Олбрайт

    У другій статті із серії «"Чоловічий клуб", або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії», Юлія Вайда, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга», розповідає про життєвий шлях та основні життєві уроки Мадлен Олбрайт – першої жінки, яка отримала посаду Державної секретарки Сполучених Штатів Америки (США) та була ветеранкою дипломатії та зовнішньої політики США.

  • Традиції, що вбивають: жінки Катару

    Доволі часто легітимізація країною обмеження прав жінок асоціюється з низьким рівнем економічного розвитку держави. У значній частині випадків це очікування має раціональний зміст, оскільки сучасний глобальний ринок доволі чутливий до суспільних тенденцій і сталих цінностей. Та у третій статті з серії «Традиції, що вбивають» ми розповімо про виняток – одну з найбагатших країн світу – Катар, що попри власний економічий розвиток системно обмежує цивільну свободу жінок.

  • Жінки в європейській політиці на рівні ЄС: хто вони?

    З обранням Джорджи Мелоні новою прем’єр-міністеркою Італії зросла увага до теми гендерної рівності в політичній сфері Європейського Союзу (ЄС) та країн-членів ЄС. У зв'язку із цим, Анастасія Нардєд, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга», підготувала серію публікацій щодо жінок на керівних посадах в ЄС та у країнах-членах ЄС. Перша стаття із циклу присвячена аналізу рівня представлення жінок у ЄС як унікальному економіко-політичному союзі, що складається з 27 незалежних держав, на загальноєвропейському рівні.

  • «Чоловічий клуб», або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії: історія Лани Зеркаль

    У серії статей «"Чоловічий клуб", або Чи є жінки в українській та міжнародній дипломатії» Юлія Вайда, авторка матеріалів для ГО «Жіноча Ліга», розповідає історії становлення успішних жінок, які працюють в сфері міжнародних відносин, що нахнули її продовжити свій шлях в дипломатії. Юлія переконана, що приклади цих жінок можуть стати поштовхом до дій для інших дівчат та жінок та допоможуть зрозуміти, що не варто опускати руки, незважаючи ні на що – потрібно завжди впевнено іти вперед. Перша стаття із рубрики присвячена історії Лани Зеркаль.

  • Традиції, що вбивають: жінки Афганістану

    У продовження рубрики про життя жінок на Близькому Сході від Вікторії Кулиняк, авторки матеріалів для ГО “Жіноча Ліга”, у цій статті ми поговоримо про жінок Афганістану та нагальну проблематику їхніх прав у 20 столітті й сучасності.

  • Women at War: виборюючи право на життя

    19 жовтня 2022 на честь Дня захисника та захисниці України, який відзначається в країні щороку 14 жовтня, ГО «Жіноча Ліга» провела захід «Women at War: виборюючи право на життя». Захід складався із трьох частин: лекції на тему «Роль жінок в армії та військових діях в Україні та за кордоном: історична та порівняльна перспективи», дискусії з військовослужбовицями щодо їхнього досвіду служби в армії та переживання війни й сесії запитань та відповідей щодо військового обов'язку та обліку жінок в Україні.

  • Традиції, що вбивають: жінки Ірану

    У вересні 2022 проблематика прав та гідності людини в контексті жінок набула гострої актуальності. Передумовою для такої масштабної реакції суспільства була смерть Махси Аміні, 22-річної студентки з Курдистану, яка загинула внаслідок жорстокого поводження поліції моралі. Підтримати тих, хто виборює свободу власним життям, не боячись протистояти авторитарній системі зла, – нагальність. Інформація – надійний та впливовий інструмент для змін у ХХІ столітті. Тож від сьогодні завдяки Вікторії Кулиняк, авторці матеріалів для ГО "Жіноча Ліга", ми більше розповідатимемо про життя жінок на Близькому Сході.

  • STEM: руйнуй стереотипи, а не життя

    Чи правда, що існує гуманітарний та математичний склад розуму? Чи відповідає дійсності той факт, що усі дівчата - гуманітарії, а хлопці - математики та інженери? Відповідь на ці запитання однозначна - ні. Та правдою є те, що жінок в науці (як світовій, так і українській), значно менше, аніж чоловіків. Відповідно до статистики ООН, лише 33% осіб, які займаються науковою діяльністю, є жінками.

  • Girls Leadership Academy 1.0: не будь в тренді – будь на крок попереду

    Прийшов час прокачати себе – ти готова? Girls Leadership Academy 1.0 – це не просто серія зустрічей про те, як досягнути «успєшного успєха». Girls Leadership Academy 1.0 – це про тебе, про мене, про нас і наш усвідомлений (а інколи не дуже) шлях до себе. У нас немає правильних відповідей. Знаєш чому? Тому що правильних відповідей не існує. Ти твориш своє життя, ти твориш себе. Тож не будь в тренді – будь на крок попереду і долучайся до Girls Leadership Academy 1.0.

  • Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності: інфографіка

    Ознайомитись з інфографікою щодо дослідження "Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності" ви можете за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1-JI5OaZANGGlIDtUdV1oO5Rt3_NbuYs9/view?usp=sharing

  • Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності

    Метою дослідження «Соціальне підприємництво в Україні в часи COVID-19 через призму гендерної рівності» є підготовка обґрунтованих рекомендацій щодо розвитку соціального підприємництва в Україні на основі найбільш актуальних даних щодо впливу кризи, спричиненої пандемією COVID-19, на діяльність соціальних підприємств та його взаємозв’язку із питаннями гендерної рівності. Авторка проєкту - Лілія Антонюк, юристка, гендерна експертка, виконавча директорка ГО «Жіноча Ліга», стипендіатка програми Eastern Partnership Civil Society Fellowship 2020, EU4Youth Alumna, випускниця програм Erasmus+. Реалізація проєкту стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу у межах стипендіальної програми Eastern Partnership Civil Society Fellowship.

  • Як створити свій бізнес?

    Трішки більше про наш перший соціальний мега-проект.

  • Наші лекції-практикуми

    В рамках проекту “Успіх кожної жінки: Розпочни свою справу вже сьогодні!” протягом квітня – червня ми проведемо безкоштовні інформаційно-мотиваційні лекції з відомими підприємцями...

  • Про що наш проект

    Чоловіки і жінки в нашій країні мають рівні права, це правда. Проте як ці права працюють в житті - це насправді величезна проблема.